5 Trende qe kane bere qe çdo film te ngjaj njesoj

Hollywoodi, aty ku endrrat behen realitet dhe gjithçka shkon per mbrekulli, inspirimi i gjithe filmmeikerave! Po jo egzaktesisht sepse asgje nuk eshte ashtu siç duket. Po te germosh edhe aty do gjesh ca tipa qe perpiqen ti mbarojne punet shpejt e shpejt ose pse te lodhen kur mund te kopjojne shume shpejt iden e tjeterit. Keto jane 5 trendet qe kane bere qe çdo film te ngjaj njesoj ne ditet e sotme. (more…)

Continue Reading5 Trende qe kane bere qe çdo film te ngjaj njesoj

6 skena ikon te kinemase te vjedhura nga filma me pak te njohur

Kur kujton disa nga filmat me te famshem te Hollywood-it zakonisht i kujton prej disa skenave qe te kane mbetur ne memorje per menyren e realizimit ose per gjetjen qe kane pasur. Megjithate askush nuk e di qe skenat me mbreslenese qe kane mbetur ikon te Hollywood ose qe kane bere te famshem regjisorin qe i ka realizuar jane te kopjuara nga filma te tjere qe ju mesiguri si keni pare ndonjehere. (more…)

Continue Reading6 skena ikon te kinemase te vjedhura nga filma me pak te njohur

10 Serialet më të Mirë Televiziv

Po të shikoni sot televizionet janë të mbushur me seriale televiziv, telenovela, reality edhe filma pa fund saqë është e veshtire të zgjedhesh se kë ja vlen të shikosh. Por pa merak sot do t’ju tregoj 10 tv show (seriale) që ja vlejn ti shikohen sipas mendimit tim. Lërini telenovelat turke edhe argjentinase se janë komplet humbje kohe me histori edhe realizime mediokre.

(more…)

Continue Reading10 Serialet më të Mirë Televiziv